Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Naši kamarádi

     Nabízíme vám zde fotografie morčat, která se nějakým způsobem spojila s naší CHS. Ať se již jedná o samečky, kteří navštívili naše samičky, nebo o morčata, která u nás nějakou dobu pobývala. V podsekci potom naleznete i fotografie rodičů našich morčat, jejich bratry a sestry.
     Nesmíme také opomenout jiná zvířata, která se u nás kdy nachomýtla.

 

Mauro Brusinka  &  Niffer´s Daphne
 
Mauro i Daphne se k nám dostali na půl roku (do března roku 2013) dne 30. září 2012. CHS Brusinka z osobních důvodů redukuje chov. A proto jsme rádi, že jsme mohli pomoci a je naší ctí se postarat o:

 

DAPHNE - Krásnou "Chroptící dámu", výherkyni několika výstav, zasloužilou čtyřletou matku po zápalu plic, ze kterého si odnesla hlasité dýchání, noční chrápání a také nemožnost zůstat přes zimu venku. A z tohoto důvodu se dostala i k nám. Je báječné kamarádské povahy. Okamžitě se skamarádila jak s Doris, tak s Amálou. Je moc milá a hodná.
Vývoj váhy: 2. 10. 2012 - 740 g, 9. 10. 2012 - 775 g, 18. 10. 2012 - 753 g, 30. 10. 2012 - 778 g, 13. 11. 2012 - 711 g, 20. 11. 2012 - 698 g, 4. 12. 2012 - 808 g, 31. 12. 2012 - 690 g, 11. 04. 2013 - 807 g, 6. 5. 2013 - 878 g,

MAURA - nevlastního bratra naší Doubravky, který k nám přijel na plodicí misi. Určitě se stane posledním ženichem Amálky, ale plánujeme ho také půjčit do naší spřátelené CHS Golden Bay na genetický barevný mix. Nutno ale dodat, že je to blázen. Ďábel, který lítá jako smyslů zbavený, neposedí, ze všeho je vyjukaný a při přenášení by Vám urval ruku, jak sebou zmítá! Snad se uklidní!
Vývoj váhy: 2. 10. 2012 - 760 g, 9. 10. 2012 - 741 g, 18. 10. 2012 - 805 g, 30. 10. 201 - 849 g, 13. 11. 2012 - 883 g, 20. 11. 2012 - 881 g, 4. 12. 2012 - 949 g,

 

 

Taxus Cavia Berusia
     Taxus Cavia Berusia - od prvopočátku zvaný "Taxík" k nám přijel plnit téměř půlroční plodící misi. Jeho domácí CHS je Cavia Carnea, což je stanice zabývající se chovem teddíků. Taxíka si pořídili zejména pro zlepšení červené barvy.
     Pro našich CHS a chov hladkých červených má tento sameček zajímavé geny. Vznikl křížením teddy samičky a červeného hladkého samce. Cenná je tedy z poloviny nepříbuzná krev.
     Taxík se narodil 16. 9. 2009 v CHS Cavia Berusia. Je registrovaný, matkou je Beruška Cavia Carnea (teddy) a otcem Niffer´s Fernando.
     Sice se jeví jako celočervený, ale ve skutečnosti má asi 3 bílé chloupky na tlapce. Kdo to neví, nenajde! Na bříšku má malou pěšinku, uvidíme, jak se to projeví na mláďatech. Nemá až tak dlouhou hlavu, jak je pro červené příznačné.
     V naších CHS se seznámí jak Amálkou, tak Doubravkou. Půjde však také na návštěvu do CHS Golden Bay.
     Taxíka jsme si vyzvedli dne 3. listopadu 2011 v Povrlech. A protože bydlí venku a u nás bude bydlet v bytě, nemůže se v půlce zimy stěhovat zpět do domácí CHS. Proto u nás zůstane do jara.
     Stal se hrdým otcem těchto vrhů:
- vrh G v CHS z Hasičárny http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=25201
- vrh H v CHS z Hasičárny http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=25753

Po zvážení Taxík přešel do naší CHS, jeho profil a další informace naleznete na stránkách ve standardních sekcích.

 

Uncas Pod Stránskou skálou + Marsyas Virginia
   

Ještě o prázdninách 2011, konkrétně 24. srpna, k nám přijel plnit manželské povinnosti Amále již známý Uncas - otec vrh C. Vizte níže. Byl zapůjčený z CHS Marsyas ještě před svým nevratným odjezdem do Itálie pod podmínkou, že si na sexuální hrátky přibereme i jejich Virginii. S tím jsem neměli problém. A tak jenom čas ukáže, jak se Uncas umí pochlapit. V naší CHS by se jednalo o vrh G.

 

Jelena Nalezená - do Hasičárny
     To vám byla zvláštní situace! V neděli 3. 4. 2011 nám najednou zavolala naše kamarádka, že v Kolíně na sídlišti odchytli morče. A ať se na něj přijdeme podívat! :-D Nažhavení a zvědaví jsme vyrazili na návštěvu.
     Morčátko bylo velmi hodné, zvyklé na lidi. Zjistili jsme, že se jedná o samičku. Plán byl původně takový, že si ji vezmeme a postaráme se o ni. Mezitím ji však nabídneme na králíkách.cz hodným lidem.
     Nakonec si samičku odnesla naše kamarádka Kačí. V současné době má tedy nové bydliště v Nespeřicích.
     Děkujeme vřele všem, kteří se podíleli na záchraně Jelenky!
     A myslím, že dlužíme vysvělení jména: Jelena - protože ji odchytli Jelínkovi, Nalezená - protože je nalezená, do Hasičárny - protože jsme byli přivoláni! ;-)

 

Winkie Dvůr Obora
     aneb Naše genetické pokusy! K Winkýskovi jsme se vydali s Amálkou na "šukec" v lednu 2011, v době, kdy u nás byl Jasmínek. Domluvili jsme se s naší přátelskou CHS Golden Bay, že zkusíme genetický mix. Pro představu cituji z mailu CHS Golden Bay: "... moje zapálení pro naši věc stoupá :-) A tak jsem včera večer vzal do ruky tužku a papír, opsal si dle standardu genetické kódy barvy červené a bílé a podle Mendelovských čtverců jsem dospěl k devíti variantám potomků, které mohou s různou mírou pravděpodobnosti nastat. Může vzniknout samozřejmě bílá (to asi ve 4 genotypických variantách), dále červená, zlatá či oranžová. Oba rodiče mají SG, takže 25% mláďat by mělo být saténovou srst...".
     Tak schválně! :-D Prý si stejně genetika udělá, co chce!
     Vtipné je, že k Winkýskovi jsme dali Amálku ve chvíli, kdy měla říji. Takže početí lze datovat s určitostí hraničící s jistotou na 12. ledna 2011, na den mých 29. narozenin! :-D 

 

Jasmín Kvítko
     Pro Jasmínka jsme si dojeli v lednu 2011 do Žamberka. Zapůjčili jsme si ho v CHS Kvítko. Cesta byla tehdy velmi nepříjemná. Byla zima a zrovna čerstvě namrzlo - v České republice vládla ledová kalamita. Vlaky sice jely, ale nástupiště a perónky byly jako zrcadlo! Nicméně vše dopadlo dobře a Jasmín se v naší CHS činil! Od samého příchodu k Doubravce "autobusoval" a "autobusoval" *. A jeho námluvy byly tak silné, že nás v noci i budil!

Ani cesta zpátky do domácí CHS nebyla snadná. Sněhová kalamita nám tentokrát život nekomplikovala, ale parádní hustý déšť ano.

Dopsáno v květnu 2011: Ze stránek CHS Kvítko víme, že je Jasmínek nabídnutý k prodeji.

* Poznámka autora! :-D "Autobusovat" je slangový výraz pro vyluzování bublajících zvuků při námluvách, natahování se a předvádění se před samicí.

 

Marsyas Burito
     ... zvaný "Burák". Sameček zapůjčený z CHS Brusinka v červnu roku 2010. Pozorným čtenářům jistě neuniklo, že je odchovancem naší spřátelené CHS Marsyas - syn Minty. Narodil se 27. 9. 2009 společně s dalšími čtyřmi sourozenci. Potomci s naší Amálií byli jeho první.

 
Uncas Pod Stránskou skálou
     Chovný šlechtic z CHS Marsyas  ( http://www.marsyas.eu ). Prosincový nápadník Amálie. Hladký červený šiml s černýma očima. Narodil 10. 3. 2009 v CHS Pod Stránskou skálou, jako Amála. Otec nešťastného vrhu C.
 
 
 
Monty
     Zakrslý králík "beránek" Monty. Majitelkou je ségra Verča. Monty je u ní od 29. 4. 2008. 
 
 
 
Berta
    Králice Berta kamarádky Zůzy. S tou si Roneček velmi rozuměl. Bohužel však Berta o prázdninách roku 2008 umřela.
 
 
 
 
 Beáta
      Majitelkou je sestřenie Ivana. Beáta je dlouhosrstá morčice, která byla pořízena ve zverimexu v Plzni. Původně obývala plastbox na studentské VŠ koleji, záhy se však přestěhovala do Zruče nad Sázavou do luxusního terária.
    S Amálkou se Beáta ráda kamarádí. Ještě raději však s Ronem - div, že z toho nevzešly děti! O rok později se však holky v jenom výběhu nesnesly a musely být rozděleny.
    V březnu roku 2011 Beáta umřela.
 
 
"Betyna"
   Můj spolubydlící má od 21. dubna 2012 nového spolubydlícího. Říkám mu "Betyna". Oficiální jméno ještě nemá!
 
  
Márly
     28. června 2011 jsme měli tu čest vyzvednout v Kolíně kolegyni Ireně nový přírůstek do jejich rodiny. Krásného zlatého anglického kokršpaněla ve věku sedmi týdnů. V košíku pak s námi cestoval vlakem až do Plzně. Byl a je velmi hodný a milý.
     Původně se měl jmenovat Max, ale došlo k přejmenování.
 
 
Bak
   
  Nedlouho po úmrtí Bády si Marhanovi pořídili nového "psíka". Úžasného a temperamentního Baka, který se narodil 25. ledna 2010. Je to roztomilé štěně zlatého retrívra, který má však na zádech ozdobnou černou čáru. Jeho jedinou starostí je pořád něco ochutnávat a pořádně prohánět své majitele.
 
 
 
Báda
    Na milovaného Bádu - místy trochu nevrlého a líného příslušníka lhasy apso - dnes již pouze vzpomínáme. Báda se narodil 8. března 1998 a zemřel přesně po dvanácti letech, tj. 9. března 2010. U Marhanů byl ten den velký smutek, ale nikoliv na dlouho. ;-) Viz výše. Zdravíme do psího nebe!!!
 
 
 
Phobos a Deimos
     V roce 2008 jsme byli okolnostmi donuceni pohlídat kamarádovi na týden šneky. Tehdy byl jenom Roneček. A tito návštěvníci mu byli naprosto ukradení...
 
 
 
Ozzy
      Nádherný, nepřizpůsobivý, svéhlavý a paličatý Ozzy. Obyvatel nejen podnájmu v Plzni, ale také koleje. Zvířátko, které se s námi stěhovalo. Dožil se skoro roku a půl a v posledních dvou měsících sdílel terário s Ronem. A úžasně si rozuměli!
 
 
 
Sněhulka
     Ronovým bytem prošla také na skok křečice Sněhulka. Agresivní to zvíře. Umřela na jaře roku 2009.
 
 
 
Milenec
     Chvíli pobyl také křeček medvědí zvaný Milenec.
 
 
 
Ros
     Zlatý křeček Ros bydlel rok a půl ve vedlším pokoji, jeho majitelkou byla Ája. Také už není mezi námi. Tedy Ros. Ája ano. :-D
 
 
 
 
 
 
A také několik myšek, žabička, vodní šneci, rybičky...
Vše tzv. "kolejní záležitost". Morčátka v tu dobu byla jenom budoucností...
    
TOPlist