Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Náš malý improvizovaný shop

Pravidla nákupu: S největší pravděpodobností jste se sem doklikali díky Facebooku. Níže si můžete prohlédnout nabídku a soupis požadovaných semen mi prosím zašlete přes FB zprávy.
Případně mi napište na mail: hasicak@centrum.cz

Poštovné: Sami si vyberte, co Vám nejvíc vyhovuje:
1 - obyčejné poštovné v obyčejné měkké obálce + balné
2 - obyčejné poštovné v bublinkaté obálce + balné
3 - doporučené poštovné v bublinkaté obálce + balné
4 - balík + balné
Pozn.: Cenu domluvíme dle množství odesílaných semen. Cenu určuje též váha zásilky.

Platba: Probíhá předem. Na účet zašlete částku, která se skládá ze všech cen vybraných semen a vybraného poštovného.
                                    č. ú.: 1685146014/3030 (vždy identifikujte platbu svým příjmením)

Pokud není uvedeno jinak, jsou fotografie naše vlastní. Řazení semen je náhodné.

 

Canna - červená vysoká - 3 ks semen za 20 Kč - Semena jsou obří - asi jako nehet. Tvrdá, před jarní sadbou je nutné je na jedné straně osmirkovat brusným papírem a následně 24 hodin máčet. Přes léto vytvoří velkou hlízu, kterou pak na zimu vyrýváme a opakovaně sázíme na letní stanoviště.
Obrázek zapůjčen z webu mojebydleni.cz

Slaměnka jednodruhová ŽLUTÁ - lžička semen - 10 Kč - výsev probíhá na konci března. Ochotně klíčí. Na záhod je přesazujeme ve chvíli, kdy nehrozí jarní mrazíky. Milují plné slunce, zároveň ale nesmí přeschnout, hlavně sadba. Sušíme mladé květy, nejlépe v temné teplé místnosti.

Orlíček - mix barev - špetka semen - 10 Kč - přímý výsev probíhá na podzim. Lze též předpěstovat v jarních měsících, ale pokvetou až v následující sezóně. Orlíčky jsou vhodné do stinných a plostinných míst. V následujících letech se již samy semení. Existuje obrovská škála barev, konktrétní rostlina je vždy překvapením. /Foto zapůjčeno z wikipedie/

Lesklice - 15 ks semen - 10 Kč - výsev na stanoviště na jaře. Velmi ochotně roste a klíčí. Působí dekorativně a lze ji sušit. /Foto zapůjčeno z kvetenacr.cz/

Nerenka - špetka semen - 20 Kč - předpěstování na jaře, ven potom ve chvíli, kdy již nehrozí mrazíky. Krásná, velká, velmi ochotně kvetoucí letnička, která tvoří velké množství krásných květů vhodných i k řezu.

Gazánie - mix barev - špetka semen - 10 Kč - předpěstování se doporučuje z jara, na stanoviště po Zmrzlých. Velmi pěkná letnička s obrovskou barevností. Barvy přecházejí od oranžové až po výrazně strakatou.

Dochan klasnatý Purple Majesty - špetka semen - 15 Kč - tvoří dekorativní, štětkovité klasy tmavé barvy. Výška až 70 cm. Miluje plné slunce. Výsev z jara přímo na stanoviště. Po zakrytí snáší i zimu.
Foto zapůjčeno ze stránek garten.cz

Svazenka - lžička semen - 13 Kč - velmi rychle rostoucí modrá letnička. Předpěstovat lze na konci jara.

Koniklec BÍLÝ - 10 ks semen - 20 Kč - nízká trvalka bílé barvy květu, zahradní forma. Je však jedovatý, způsobuje průjmy, svůj význam však má i v lékařství. Vyžaduje slunné a nezamokřené stanoviště. Vhodný i do skalek.
Foto zapůjčeno ze stránek sem.tam.blog.cz.

Koniklec alpský - 10 ks semen - 20 Kč - nižší a menší forma výše uvedeného.

Ostrožka stračka - mix barev - špetka semen - 9 Kč - velké, až 1 metr vysoká letnička různé barevnosti, která se následně sama množí na stanovišti. Lze ji sušit. Je často napadána slimáky, je potřeba ji chránit. Předpěstování velmi brzy na jaře. To pak kvete ještě týž rok.

Len modrý - 8 tobolek, v každé cca 8 semen - 10 Kč - krásná, modře kvetoucí letnička, výsev na jaře přímo na stanoviště, nebo lze předpěstovat doma. Po odvětu je možné sušit.

Černucha setá - špetka semen - 10 Kč - jednoletá, barevně kvetoucí jemná květina. Využívá se i v léčitelství, pomáhá proti plynatosti, podporuje činnost žaludku a střev. Je lehce pálivá, jako pepř. Lze využít i do slaného pečiva. Výsev na konci jara přímo na stanoviště. Odkvetlé rostliny vypadají výborně v suché vazbě.
Obrázek zapůjčen z webu curkovka.cz

Rudbekie žluto-hnědá - špetka semen 9 Kč - krásná víceletka našich babiček. Předpěstování je možné brzy na jaře a ještě týž rok kvete. V následujících letech se sama semení. Naprosto nenáročná.

Rudbekie žlutá - špetka semen - 10 Kč - popis vizte výše

Rudbekie - skalkový vzrůst - špetka semen - 15 Kč - nízká forma
VYPRODÁNO

Rudbekie červená - špetka semen - 21 Kč

Třapatka bílá - lžička semen - 10 Kč - vytrvalá bylina, miluje slunce a přitahuje motýly.

Kukuřice jahodová - 20 ks semen - 13 Kč - kukuřice dorůstající výšky asi 1 m. Plodí krásně zbarvené klasy výborné do suchých vazeb. Výsev po Zrmzlých přímo na stanoviště.

Krásnoočko žluté - lžička semen - 8 Kč - zajímavá trvalka, která se následě rozrůstá do pěkných trsů, které bohatě kvetou. Předpěstování je možné na jaře, dále se množí již sama.

Měsíček lékařský oranžový - lžička semen - 9 Kč - proslulá léčivka v oranžové barvě. Vyséváme na jaře přímo na stanoviště, ideálně do hnízd vzálených 20 cm.

Měsíček s tmavým středem - lžička semen - 12 Kč

Měsíček lékařký - MIX SEMEN - 2 lžičky semen - 10 Kč - vhodné pro kobercový výsev

Blín černý - špetka semen - 15 Kč - zajímavá dominanta, ideální solitera zahrady. Dorůstá výšky i přes 1 metr. JEDOVATÝ!!! S opatrností k využití i v bylinkářství.

Sporýš zkřížený - špetka semen - 13 Kč - na slunečném stanovišti kvete ochotně celé léto, vhodný i do truhlíků. Předpěstování od února, ven po skončení mrazíků.

Zaječí ocásek - 2 lžičky semen - 15 Kč - vhodný k sušení. Miluje plné slunce a sucho. Kvete od července do srpna. Předpěstování není nutné, ale je možné. Případný výsev na stanoviště až po konci mrazíků.

Šáter latnatý = Nevěstin závoj - špetka semen - 25 Kč - trvalka, která následně nesnáší přesazování. Předpěstujeme na jaře doma, následně vysadíme na stanoviště, kde může zůstat i desítky let. Vhodný i k sušený. Jednoduché drobné bílé květy, keř dorůstá výšky přes 1 metr. Na podzim ostříháme, další rok opět obrazí.
Obrázek zapůjčen z fler.cz
VYPRODÁNO

Syrský ibišek "Lavender chiffon" - růžový plnokvětý - 10 ks semen za 30 Kč

Syrský ibišek "Blue chiffon" - modrý plnokvětý - 10 ks semen za 25 Kč

Syrský ibišek "Hamabo" - růžový okatý - 10 ks semen za 35 Kč

Syrský ibišek "White chiffon" - bílý plnokvětý - 10 ks semen za 25 Kč

Mini slunečnice - 10 ks semen za 15 Kč - nízká forma slunečnice. Dorůstá velikosti kolem 40 cm, s dostatkem místa a s přihnojováním i více. Vhodná i do truhlíků.

Astra - MIX SEMEN - lžička semen - 10 Kč - různé formy aster sesypané dohromady. Každá rostlinka bude unikát. Předpěstováváme doma nebo ve skleníku. Pozor - nepěstovat astry na stejném místě více let po sobě!

Kopretinovka žlutá - lžička semen - 16 Kč - předpěstováváme brzy na jaře doma nebo ve skleníků. Na stanoviště přemisťujeme po Zmrzlých. Má ráda propustné půdy a musí být pravidelně zalévána.

Afrikán ORANŽOVÝ plnokvětý NÍZKÝ - lžička semen - 17 Kč - dorůstá výšky cca 25 cm. Tvoří velké hlavy.

Afrikán ŽLUTÝ plnokvětý NÍZKÝ - lžička semen - 17 Kč - dorůstá výšky 25 cm. Tvoří velké hlavy. Ideální v kombinaci s oranžovou variantou.

Afrikán barevný NÍZKÝ klasický - lžička semen - 13 Kč - dorůstá výšky 25 cm.

Afrikán oranžový VYSOKÝ - lžička semen - 18 Kč - dorůstá výšky až 1 - 1,5 m! Tvoří nádherné obrovské květy vhodné i k řezu.

Astra pomponková RŮŽOVÁ - lžička semen - 12 Kč. Předpěstováváme na jaře. Ven na stanoviště až po uplynutí jarních mrazíků. Pozor, nikdy nesázíme astry na stejné místo, jako loňský rok.

Zvonek bílý vysoký - 10 ks semen za 20 Kč - trvalka, předpěstováváme na jaře. V následujících letech se množí sám.

Kokarda - lžička semen - 14 Kč - krásná, barevná letnička. Potřebuje živnou půdu a slunce.
Foto zapůjčeno z wikipedie.cz

Rajče tyčkové OVÁLNÉ - 10 ks semen za 17 Kč - krásné velké plody, vhodné jako přílohové rajče.

Rajče tyčkové ORANŽOVÉ MAXI - 5 ks semen za 20 Kč - obří oranžové plody. Rajče výborné chuti, vhodné k přímé konzumaci třeba na chlebu. Výborné na kečup a další tepelné zpracování.

Rajče koktejlové - 5 ks semen za 20 Kč - velmi sladké, výborné a k přímé konzumaci skvělé rajčátko s vysokou výnosností, navíc ve velmi vzhledných hrozínkách.

Slunečnice žluto-hnědá vyšší - 10 ks semen za 15 Kč - dorůstá do výšky cca 2 metry

Slunečnice plnokvětá "MÍŠA" - 10 ks semen za 20 Kč

Slunečnice červená "RED SUN" - 10 ks semen za 22 Kč - nádherně temná forma slunečnice. Doporučuji!

Dýně máslová - 5 ks semen za 15 Kč - výborná dýně vhodná na polévky, krémy, příkrmy i zavařování. Obrázek zapůjčen z rohlik.cz

Obří dýně - 10 ks semen za 28 Kč - úžasná na zpracování v kuchyni, a to beze zbytku! Měkká při krájení, snadné loupání. Dorůstá až 20 kg. Vhodná na zavařování, sušení, dlabání, příkrmy, marmelády, rozvary. Semena jsou velká a plná, lze je sušit a následně vylupovat.

 

 


 

TOPlist