Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

Jak bydlíme?                 

     V této podsekci bychom Vám rádi představili naše ubytování, které prošlo od roku 2007 několika (málo) změnami.

     Na úvod bychom rádi sdělili, že morčátka pro nás nejsou velkochovní záležitostí, ale spíše domácími mazlíčky, kteří jsou součástí pokoje, který běžně obýváme. Proto hned na začátku jsme vyloučili jakékoliv morčatárny vlastní výroby či nevzhledné bedny. Bydlení muselo zapadat do designu celého pokoje.

     V roce 2007 jsme si pořídili Rona. A k němu jsme od rodičů dostali akvárko, které bylo opravdu původně plné rybiček. Začalo však prosakovat a těmto účelům přestalo vyhovovat. A tak jsme ho zdědili. Akvárko - terárko bylo dostatečné, protože Ron měl každodenní možnost výběhu po celém pokoji, který pokrývala plovoucí podlaha. 
 

     S příchodem dalších "pokusných" hlodavců (více sekce "Naši kamarádi") jsme výše uvedený skleněný prostor přenechali křečici a Ron se stěhoval do klasické klece s pastovým dnem. Ale nějak jsme od počátku tušili, že to není ono. Jednak nevypadla v pokoji hezky, druhak Ron kolem sebe vyhazoval velké množství sena a pilin, třeťak se naučil - zejména v noci - bušit do mříží a čtvrťak na něm bylo vidět, že nemá v kleci takové soukromí, které mu poskytovalo akvárko. Tehdy se začal nakrčený zdržovat v jednom rohu klece a začínal být apatický.
     A proto jsme začali jednat. Klec byla prodána na aukro.cz a Ron se nastěhoval zpět do akvárka.

 

     Protože jsme ale čím dál tím více začali jezdit na víkendy pryč, začali jsme uvažovat o tom, že Ronovi pořídíme parťáka. A přišla Amálie. Oba dva bydleli v akvárku a rád bych na tomto místě zdůraznil, než se ozvou rejpalové, že měli dostatený prostor pro pobyt mimo akvárko! Ale sami jsme věděli, že to není úplně ono.

 

      Až v roce 2010 v souvislosti s pořízením nového bytu v ulici Karla Steinera v Plzni došlo na zařízení luxulního ubytování i pro naše morčátka. Bohužel se tohoto Ron nedožil.
     Dle našeho návrhu nám v plzeňském sklenářství slepili terárko, které v našem slangu nazýváme "3 + 1 s balgónem". Jedná se skleněné terárko o rozměrech 110 x 37 x 110 cm.
     Opět se obracím k rejpalům - ze zkušenosti z diskuse na kralici.cz/morcata bych rád uvedl, že nemáme jediný problém s čištěním této ubikace. A naprosto nám vyhovuje. Navíc splňuje i náš další požadavek - v pokoji vypadá krásně.

 

     To je tedy naše současné místo trvalého pobytu.


     Máme však i několik prostorů, které lze nazývat místy pobytu přechodného. Jedná se zejména o letní byt ve Zruči nad Sázavou, kde celé dva měsíce pobýváme ve venkovním výběhu. Noc pak trávíme v dřevěné ubikaci vyrobené mým otcem. Ale né vždy tomu tak bylo. Také jsme spali v plastové krabici na verandě rodinného domu!


     A dlužno také dodat, že provizorní, maximálně několikadenní bydlení, máme k dispozici i v Kolíně. Jedná se o staré dobré banánové krabice různě pospojované, které ve finále tvoří velké množství prostorů s různými průlezy. Na ještě kratší dobu pobytu je tu k dispozici jedno pidiakvárko.

 

     A jako všichni dobří chovatelé i my máme k dispozici přepravní boxy. Dodávám, že všechna naše morčata jsou zvyklá na cestování. A vlak, kterým nejčastěji jezdíme, zvládají naprosto s přehledem.

 

     V roce 2014 jsme si dokoupili konečně výstavní přepravku - původně určenou pro holuby. Je lehoučká a vejdou se do ní 4 morčata. (Foto je pro porovnání s klasickou přepravkou.)

     Vlastníme také porodnici, která je většinu času uložená ve sklepě. Klasický plastbox, navíc dost hnusný a unavený používáním. Nicméně účel plní. Takže když jsme v očekávání, stěhujeme sem nastávající maminy.
     Případně slouží i jako ubikace pro návštěvy.

 

 
 
TOPlist